Stiilsed reisikaaslased vihmastel päevadel.
Eestis ei pääse keegi vihma eest ja sageli on raske ennustada, millal see ilmub, seetõttu on oluline selleks alati valmis olla. Väike kompaktne vihmavari käekotis või kotis ei sega kunagi. Suur vihmavari, mille alla mahub kaks inimest, on aga ideaalne lahendus romantiliseks jalutuskäiguks linnas.
Meeste ja naiste vihmavarjud meie e-poes ainult usaldusväärsetelt tootjatelt – Bugatti, Doppler, Happy Rain, Knirps, Pierre Cardin, S. Oliver. Tellige kiiresti ja lihtsalt veebist vihmavari, mis teile kõige rohkem meeldib, hea hinnaga.
Vastus küsimusele, kus te vihmavarju kasutate, on väga oluline, et teha kindlaks, millistele parameetritele teie vihmavari peaks vastama. Kasutusviisist sõltub, kui suurt vihmavarju tasub osta. Kompaktne vihmavari on mugav aktiivsetele inimestele, kes reisivad jalgsi või ühistranspordiga. Need, kes autot juhivad, saavad mugavalt kaasas kanda igas suuruses vihmavarju. Täiskasvanutele on vihma eest kaitseks vaja suuremat vihmavarju kui lastele.
Vihmavarjud jagunevad tavaliselt kahte liiki: pikk vihmavari ja teleskoopvihmavari.
See on klassikaline vihmavari, mille pikkus kokkupanduna ei muutu. Kokkupanduna jääb vihmavari lihtsalt varre ümber. Kokkupandud vihmavari meenutab jalutuskeppi. Sellel on stiilne välimus, lihtne disain ja see on usaldusväärsem ning vastupidavam kui teleskoopvarrega vihmavari.
Oma suuruse tõttu on seda vihmavarju ebamugav kanda, kui vihma ei saja. Samuti on suurem võimalus see ära kaotada või unustada see restorani või mujale. See ei mahu käekotti ega kotti, kuna selle pikkus on tavaliselt 80–120 cm.
Teleskoopvarrega vihmavarju on väga mugav käekotis kaasas kanda. Kõige kompaktsemad mahuvad isegi ridiküli. Kuid kuna need on kokkupandavad, ei ole need nii vastupidavad kui klassikalised. Oluline on mõista, et mida keerulisem on mehhanism, seda suurem on tõenäosus, et see ebaõnnestub.
Teleskoopvarrega vihmavarjude kuppel on sageli väiksem kui klassikalistel, nii et see ei pruugi täita oma funktsiooni kaitsta tuule või vihma eest. Täiskasvanud inimesele teleskoopvarrega vihmavarju valimisel veenduge, et selle läbimõõt oleks üle 90 cm.
Kaks parameetrit, mis määravad vihmavarju hinna ja kvaliteedi, on vihmavarju raami materjal ja kasutatav kangas.
Enamik vihmavarjude raame on valmistatud alumiiniumist, terasest, süsinikust (süsinikkiust) ja klaaskiust.
Odavaim ja lihtsaim on alumiinium. Sageli peetakse alumiiniumist vihmavarje ühekordselt kasutatavateks. Need lähevad kergesti katki ja neid ei tasu parandada. Alumiiniumist vihmavari on kerge, mis muudab selle kandmise mugavaks, kuid see ei ole vastupidav.
Terasraamiga vihmavarjud on praktiliselt rikkumatud, kuid neid ei tehta nende kaalu tõttu enam peaaegu üldse. Lisaks on teras paindumatu, nii et sellest valmistatud vihmavari ei pruugi siiski suurematele tuulepuhangutele vastu pidada.
Süsinik (süsinikkiud) raam on löögitundlik. Samas on süsinikust vardad paindlikud ja peavad tuulepuhangutele paremini vastu.
Klaaskiud on sama vastupidav kui teras, kuid oluliselt kergem. Suure tuulega võib raam deformeeruda, kuid ei purune.
Praegu kasutatakse vihmavarjude valmistamiseks harvemini alumiiniumist ja terasest vardaid, kuna tugevamat tuult taluvad paremini süsinikkiust või klaaskiust vardad.
Vihmavarju raamis on vardaid 6 kuni 24. Suur hulk vardaid tagab, et vihmavari näeb välja ilusam ja ühtlasem, kangas on kaunimalt paigutatud ja tuulekindlus on suurem. Kvaliteetses vihmavarjus on vardad kupli külge kinnitatud mitmes kohas.
Kupli jaoks sageli kasutatavad materjalid on nailon, polüester, satiin, teflon, polüetüleen. Kui vihmavarju etikett ei näita, millest vihmavari on valmistatud, on võimalik kanga tüüp kindlaks teha välimuse või puudutuse järgi.
Nailon on kõige odavam, kuna see rebeneb või tuhmub sageli ja võib mõnikord riideid värvida. Vihmavarju, mille kuppel on valmistatud 100% nailonist, on soovitatav vältida, sest see pole vastupidav.
Polüester on oma hinna ja kvaliteedi tõttu kõige populaarsem materjal, mida kasutatakse vihmavarjude valmistamisel. Polüester on odav, kuid päikesekindel, vastupidav, kuivab kiiresti ja ei pleegi.
Satiini iseloomustab sära, see sarnaneb siidiga ning on ka veekindel. Satiinmaterjalist valmistatud vihmavari kuivab mõne minutiga ja seda on raske rebida. Satiinist vihmavarjud on kallimad kui teist tüüpi materjalist.
Teflon on uus materjal vihmavarjude valmistamisel. See on immutatud, nii et see tõrjub suurepäraselt vett, kuid jääb pehmeks. Tänu oma omadustele võib teflon teatud valgustuses värve muuta.
Polüetüleeni või õhukest plastikut kasutatakse poolläbipaistvate vihmavarjude valmistamiseks. Need võivad olla ebatavaliselt kaunistatud, kuid ei paista silma pikaealisuse poolest.
Lisaks raamile / konstruktsioonile ja kupli materjalile, samuti vihmavarju kvaliteedile ja vastupidavusele on väga oluline, millist avamismehhanismi kasutatakse. Mida keerulisem on mehhanism, mida rohkem on vihmavari kokkuvolditav, seda tõenäolisem on selle purunemine või katkiminek.
Mehaaniline mehhanism töötab käsitsi. Vihmavari avatakse ja pannakse kokku käsitsi.
Poolautomaatne mehhanism avaneb nupu vajutamisel, kuid pannakse kokku käsitsi.
Automaatne mehhanism töötab ainult nupu abil - nii avamiseks kui kokkuvoltimiseks tuleb vajutada käepidemel olevat nuppu.
Kupli kuju ja suurus on see, mis kaitseb tuule ja vihma eest. Mida kumeram on vihmavarju kuppel - seda rohkem see kaitseb välismõjude eest. On väga oluline valida optimaalse suurusega kuppel.
Alla 10-aastase lapse puhul peaks vihmavarju läbimõõt olema vähemalt 60 cm.
Ühele teismelisele või täiskasvanule on soovitatav osta vähemalt 80-90 cm läbimõõduga vihmavarju kuppel, et tagada optimaalne kaitse tuule ja vihma eest.
Kahe inimese vihmavari ei tohiks olla väiksem kui 110 cm.
Kasutamata vihmavarju tuleb hoida toatemperatuuril kuivas kohas. Kui kannate seljakotis või kotis kokkuklapitavat vihmavarju, ärge pange seda raskete esemete alla, sest see võib vihmavarju raami - vart ja vardaid - painutada.
Pärast vihma kuivatage märg vihmavari avatuna või pooleldi avatuna, et kangas ei kahjustuks. Parim on mitte niisket vihmavarju kokku panna, sest kanga kvaliteet võib halveneda ja see hakkab vett läbi laskma ning vihmavarju raam ei pruugi enam töötada. Tuule korral peate veenduma, et vihmavari on ühtlaselt suletud, vastasel juhul võib mehhanism kahjustuda.
Määrdunud vihmavarju on soovitatav puhastada sooja veega ja seebiga. Pärast vihmavarju täielikku avamist leotage käsna seebivees ja pühkige vihmavarjult mustus ära, loputage seep seejärel sooja veega maha. Samuti on soovitatav vihmavarju kunstlikult (kuuma õhuga) mitte kuivatada.
Peaasi on see, et ostes kontrollige julgelt vihmavarju tugevust. Avage ja sulgege mitu korda, kuni olete kindel, et kõik mehhanismid töötavad. Samuti liigutage lahtist vihmavarju kiire liigutusega üles-alla, et näha, kuidas vihmavari tuulele reageerib.
Teadlik valik koos nõuetekohase hooldusega on iga toote vastupidavuse võti.