Sinu stiili aktsent.
Vöö on funktsionaalne aksessuaar, mis annab siluetile aktsendi. Õigesti valitud vöö on märkamatu, kuid harmooniliselt sobitatud, kuid valesti valitu võib rikkuda kogu garderoobi.
Meie poes on rikkalik valik vöösid meestele ja naistele, sellised kuulsad kaubamärgid nagu Chesterfield, Picard, JCL ja teised, mis kaunistavad mis tahes kostüüme või vabaajarõivaid.
Need tarvikud on valmistatud erinevatest vastupidavatest materjalidest, millel on erinev kasutusiga ja välimus.
Nahast vööd on kõigist vöödest kõige populaarsemad. Neid saab toota mitmesugustes värvides ja mustrites, mis sobivad nii ametlikuks stiiliks kui ka igapäevaseks kasutamiseks. Peaaegu kõik neist on valmistatud ehtsast nahast, kuid populaarseks muutumas on ka kunstnahk (naha asendajad, öko-nahk).
Ehtsat nahka peetakse kvaliteetseks materjaliks, kuid erinevad tootjad kasutavad erineva kvaliteediga ehtsat nahka. Kui valite nahast vöö, pöörake kindlasti tähelepanu naha kvaliteedile ja tootja tuntusele. Reeglina peegeldab kõrgem hind naha kõrgemat kvaliteeti. Kvaliteetne vöö kestab kauem kui odava ja halva kvaliteediga vöö.
Riidest vöö on igapäevase stiili populaarne atribuut. Need on sageli valmistatud puuvillast või sünteetilisest kiust. Need on sageli punutud ja sobivad ideaalselt teksadel või muudel vabaajarõivastel kandmiseks. Kangastvöö on paindlikum kui nahast vöö, mis muudab selle kasutamise mugavamaks.
Naiste rõivaste ja aksessuaaride kauplused on täis igasuguseid ilusaid vöösid, mida kõiki soovite osta, kuid peate valima ainult need, mida kannate ja mis sobivad garderoobi. Kõik naiste vööd on erineval viisil ilusad, moodsad ja stiilsed.
Naiste vööde stiilid on väga erinevad - klassikalised, igapäevased, elegantsed, ekstsentrilised ja paljud teised. Stiil peaks olema kooskõlas kogu garderoobi stiiliga. Vöö stiil ja laius võivad anda ilusa silueti, rõhutada soovitud vorme, kuid võivad loodava pildi ka täielikult rikkuda.
Naised peaksid eelistama vööd, mis sobib naise figuuri ja siluetiga, ning alles pärast seda ühendama selle individuaalse stiiliga.
Õunavormide omanikele sobivad kõige paremini õhukesed, kitsad naiste vööd, mis tõstavad esile nurgelised ja poisilikud jooned. Selline vöö loob delikaatsema ja naiselikuma pildi. Järgida tuleks järgmist reeglit – mida täidlasem on vöökoht, seda kitsam on soovitatav vöö valida.
Liivakellafiguuriga naised näevad kõige paremini välja laiade vöödega, sest nad rõhutavad selliste naiste herilastepihta ja muudavad vorme ümaramaks. Kuid laiad vööd ei sobi naistele, kellel on suured rinnad, sest see tõstab ümarust veelgi esile.
Väljaulatuva kõhuga naistel tuleks vältida ekspressiivsete ja suurte väljaulatuvate pandlatega vööd, kuna need rõhutavad kõhtu veelgi. Soovitatav on valida neutraalsemad ja minimalistlikumad vööd.
Kitsas vöö pikendab siluetti visuaalselt, seega on soovitatav valida naistele, kes soovivad välja näha pikemad. Õhuke vöö annab graatsiat ja elegantsi.
Naiste vööde valik on palju suurem kui meestel, täiesti kitsastest kuni ülilaiadeni, nahast kuni metallkettideni.
Enne vöö ostmist on oluline otsustada, millisel eesmärgil vööd kasutatakse ja kus see kinnitatakse. Sellest sõltub vöö suurus ja laius.
Klassikalise vöö valimisel on soovitatav valida selline, mis sobib ideaalselt pandlast keskmise auguni mõõtes. Selline suurus on optimaalne, kuna vajadusel on võimalik selle pikkust vähendada või suurendada.
Naiste vöö kinnitatakse traditsiooniliselt teisele poole kui meeste oma. Naiste vöö pannal asub paremal küljel ja vöö vaba ots vasakul.
Stiilne vöö rõhutab mehe stiili ja maitset, seetõttu on oluline teha õige valik. Vöö iga detail – materjal, pannal, suurus, dekoratiivsed elemendid on oma stiili kujundamisel väga olulised.
Vöö mitte ainult ei täida funktsiooni, hoides pükse vöökohal paigal, vaid näitab ka kandja staatust.
Oluline on, et vöö stiil ja värv vastaksid riiete värvile, jalatsite värvile ja materjalile, samuti muude aksessuaaride (kingad, portfell, lips jne) toonidele. Kombineerides vähemalt kahte kolmest ülalnimetatud elemendist, on ametlikust stiilist lihtsam kinni pidada.
Kui soovite luua ametliku stiili, valige klassikalist tüüpi vöö, mitte vastavalt viimastele moesuundadele. Ametliku stiili jaoks on soovitatav valida nahast või seemisnahast vöö ning kostüümi peaks pehmendama õrnemat värvi vöö. Ametlikku stiili iseloomustavad tavaliselt klassikalised värvid - must, tumepruun.
Valige diskreetsem kaunistamata pannal, pandla metallosade (hõbedane või messing) värvid peavad olema kooskõlas teiste tarvikute metallilise värviga. Pandla, mansetinööpide ja kella värv peaks olema sama tooni.
Igapäevane stiil on vähem kohustav ja sellel pole nii palju reegleid, kuid soovitatav on siiski järgida värvide sobitamise reegleid. Vöö värvid igapäevases stiilis võivad olla mitmekesisemad, heledamad ja vastavalt viimastele suundumustele.
Meeste vööde pikkus on tavaliselt 85 kuni 115 cm (suurused 34 kuni 46). Vöö suurust mõõdetakse pandlast keskavani. Liiga väike vöö võib kõhtu liiga palju pingutada ja olla ebamugav, liiga pikk aga ripub vabalt ning pole ilus ega elegantne.
Uue vöö ostmisel on soovitatav osta selline, mis sobib ideaalselt vöö keskmise ava kinnitamisel. Siis pole isegi pärast veidi kaalus juurdevõtmist või tarbetute kilogrammide kaotamist vaja uut tarvikut osta.
Klassikalise ametliku vöö laius on tavaliselt 3-3,5 cm ja igapäevases stiilis meeste vööd võivad olla ka laiemad.
Meeste vöö kinnitatakse traditsiooniliselt teiselt poolt kui naiste oma. Meeste vöö pannal asub vasakul küljel ja vöö vaba ots paremal.